Badania kamerą termowizyjną Poznań – skuteczne pomiary termowizyjne

Długotrwała utrata cieczy pochodzącej z instalacji domowej może skutkować poważnymi konsekwencjami i bardzo kosztownym remontem. Lokalizacja źródła problemu metodą nieinwazyjną to najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje zadowalające rezultaty. Mieszkańcom stolicy Wielkopolski i okolic oferujemy swoje usługi w zakresie profesjonalnych pomiarów. Nasi pracownicy przeprowadzą dokładne badanie kamerą termowizyjną i szybko rozwiążą problem wycieku wody w nieruchomości Klienta. Cena tej opcji jest bardzo atrakcyjna i uwzględnia dojazd do miejsca zdarzenia.

Badanie termowizyjne domu w Poznaniu

W naszej firmie korzystamy z nowoczesnej aparatury, która umożliwia szybkie znalezienie źródła wycieku wody w domu Klienta. Kamera ta jest obecnie najlepszą metodą rozwiązywania tego typu problemów, dlatego realizowane przez naszą firmę na terenie Poznania badania termowizyjne domu gwarantują zadowalające rezultaty. Jednak samo urządzenie nie jest wystarczające, sukces przeprowadzanej kontroli jest w dużej mierze uzależniony od samego operatora. Dlatego pomiary w naszej firmie są zawsze wykonywane przez doświadczonych i kompetentnych specjalistów, którzy mają wszystkie kwalifikacje niezbędne do obsługi sprzętu i prawidłowego odczytania wyników.

Właściwie poprowadzona termowizja pozwala zlokalizować wyciek wody pochodzącej z instalacji centralnego ogrzewania. Obecnie w nowszych nieruchomościach rury odprowadzające są usytuowane pod ścianą, co znacznie utrudnia szybkie odkrycie problemu. Podobna sytuacja występuje w przypadku ogrzewania podłogowego. Ciecz przedostająca się poza obieg może w krótkim czasie doprowadzić do poważnych zniszczeń w domu, więc warto zainwestować w badanie kamerą termowizyjną, zwłaszcza że cena naszych pomiarów jest bardzo konkurencyjna.

badanie termowizyjne domu

Badanie kamerą termowizyjną – dlaczego warto?

Oto najważniejsze aspekty przemawiające za wykorzystaniem pomiarów termowizyjnych za pomocą specjalnej kamery w celu lokalizowania wycieków wody:

  • precyzja badania – wysoka dokładność działania sprzętu przekłada się na wiarygodność wyników uzyskiwanych za jego pomocą,

  • bezpieczeństwo – zastosowanie tej metody jest pozbawione ryzyka,

  • nieinwazyjność – brak konieczności wykonywania jakichkolwiek prac remontowo-budowlanych (np. kucie) pozwala na uniknięcie niepotrzebnych zniszczeń i strat,

  • wszechstronność – technologia wykorzystywana przez nasz zespół nadaje się do zastosowania w dowolnych nieruchomościach bez względu na lokalizację, powierzchnię czy stan techniczny,

  • szybkość – pomiary termowizyjne, które dla klientów z Poznania i okolic realizuje nasza firma, trwają stosunkowo krótko,

  • niskie koszty – nieinwazyjność i niedługi czas badania za pomocą kamery pozwala na wykrywanie wycieków wody relatywnie niskim kosztem.

Niestety sprzęt ma pewne ograniczenia i istnieją czynniki mogące utrudnić kontrolę. Instalacja centralnego ogrzewania często otulona jest warstwą izolacyjną, np. styropianem, która może zakłócić odbiór. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wycieku wody w kanalizacji w łazience, która wyłożona jest płytkami podłogowymi. Poza tym źródło awarii może być zlokalizowane w miejscu niedostępnym. Dlatego w firmie korzystamy z bardzo czułej aparatury, umożliwiającej dokładniejszy pomiar w trakcie badania kamerą termowizyjną.

Profesjonalne badanie kamerą termowizyjną w Poznaniu

Osoby nieobeznane z budową instalacji w swoim domu czy mieszkaniu często mają problem z tym, aby samodzielnie wykryć źródło wycieku wody. Przeważnie widzą tylko mokrą ścianę lub podłogę. Jako doświadczeni fachowcy w dziedzinie pomiarów do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Po dotarciu do domu Klienta na początku staramy się określić, która instalacja jest powodem kłopotu, a dopiero później przystępujemy do pracy.

Zapraszamy do skorzystania z badania kamerą termowizyjną wszystkich Klientów z Poznania i okolicznych miejscowości. Przygotowaliśmy atrakcyjny cennik usług, który zawsze dostosowany jest do indywidualnego zlecenia. Nasza firma proponuje też wiele innych opcji, które także realizujemy profesjonalnie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą, a także do rezerwacji terminów.

badanie kamerą termowizyjną poznań

Przyczyny wycieków wody z instalacji – badanie termowizyjne Poznań

Nieszczelności w instalacji wodociągowej, których wykrycie ułatwiają pomiary wykonywane przez naszą firmę, mogą pojawić się z różnych powodów. Wśród najczęstszych przyczyn problemów wymienia się:

  • błędy na etapie projektowym i wykonawczym – złe zaplanowanie lub nieprawidłowe wykonanie systemu to jeden z głównych czynników zwiększających ryzyko awarii,

  • zastosowanie niskiej jakości materiałów i rozwiązań technicznych – instalacja zbudowana przy użyciu kiepskich podzespołów jest bardziej narażona na wyciek wody, który może wykryć metodami  przeprowadzanymi przez naszą firmę,

  • zużycie elementów konstrukcyjnych – wraz z biegiem lat rośnie prawdopodobieństwo powstawania nieszczelności skutkujących przeciekami, co wynika ze zużycia podzespołów tworzących instalację.

Mając podejrzenie lub pewność, że doszło do przerwania szczelności systemu, warto zdecydować się na skuteczną, precyzyjną i bezinwazyjną diagnostykę, na którą pozwala nasze metody lokalizacji. W Poznaniu przeprowadzenie pomiarów umożliwiających lokalizację wycieku wody warto zlecić naszej firmie.