Ozonowanie pomieszczeń Poznań

W dzisiejszych czasach dezynfekcja mieszkania czy firmy jest znacznie prostsza dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym. Jedną ze skuteczniejszych metod usuwania zapachów z pomieszczeń jest ozonowanie mieszkania, które nie wymaga wykorzystania toksycznych środków bakteriobójczych. Z tego powodu opcja jest bezpieczna dla użytkowników i gwarantuje najwyższą skuteczność. Klientom pragnącym skorzystać z tej usługi możemy zaproponować atrakcyjne warunki współpracy. Działamy na terenie całego Poznania i okolicznych miejscowości.

Opcja ozonowania mieszkania sprawdzi się w wielu sytuacjach. To najlepsza metoda na usuwanie przykrych zapachów po poprzednich lokatorach z pomieszczeń przeznaczonych na wynajem. Polecana jest też w przypadku mieszkań zamieszkałych przez alergików. Z jej pomocą można pozbyć się z powietrza wszelkich alergenów, a także bakterii, odorów papierosowych,  zapachu spalenizny, roztoczy, grzybów, wirusów czy innych źródeł chorobotwórczych. Poza tym warto wybrać ten sposób do systematycznej dezynfekcji lokali usługowych, biurowych, hoteli, gabinetów lekarskich, klas szkolnych i przedszkoli itp.

Usuwanie zapachów z mieszkania, pomieszczeń

Dezynfekcja przy pomocy ozonu jest znacznie bardziej skuteczna niż inne metody usuwania zapachów. Ozonowanie pomieszczeń odbywa się bez użycia toksycznych środków chemicznych, dlatego jest bezpieczne oraz ekologiczne. Ozon stanowiący reaktywną formę tlenu występuje naturalnie w wyższych warstwach atmosfery. Jego właściwości dezynfekujące są związane przede wszystkim ze zdolnością do intensywnego utleniania. Dzięki temu zapewnia lepsze rezultaty w niszczeniu chorobotwórczych patogenów niż chlor. Usuwanie zapachów jest przeprowadzane przy wykorzystaniu ozonu w formie aerozolu, który jest w stanie dotrzeć nawet do najbardziej trudno dostępnych szczelin i zakamarków pomieszczenia.

ozonowanie pomieszczeń poznań

Skuteczne ozonowanie mieszkania wymaga odpowiednio długiego utrzymania stężenia ozonu w dezynfekowanym wnętrzu. Czas ten jest uzależniony głównie od kubatury pokoju. Po zakończeniu całego procesu konieczne jest wietrzenie lokalu przez minimum dwadzieścia-trzydzieści minut. Specyficzny zapach wyczuwany w mieszkaniu po ozonowaniu przypominający powietrze po burzy świadczy o poprawnym przeprowadzeniu całej procedury. Może on utrzymywać się przez czterdzieści osiem godzin, ale nie oznacza obecności ozonu w powietrzu i nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi przebywających w pomieszczeniu.

Skuteczne ozonowanie w Poznaniu

Ta nowoczesna metoda odkażania pomieszczeń znana jest już od lat 70. ubiegłego wieku. Do usuwania zapachów i odświeżania przestrzeni wykorzystywane są specjalistyczne ozonatory przedmuchowe, które umożliwiają wytwarzanie ozonu z tlenu znajdującego się w pomieszczeniu. Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować pokój, pozbywając się z niego kurzu, brudu, rozlanych płynów, a następnie dokładnie wywietrzyć. Skuteczność ozonowania jest uzależniona od poziomu wilgotności – im wyższa, tym lepszy efekt. Nasi pracownicy dokonają pomiarów z pomocą higrometru i dostosują sposób realizacji zadania do otrzymanego wyniku. W czasie korzystania z ozonatora w pomieszczeniu nie mogą przebywać niepowołane osoby, a także zwierzęta.

Zachęcamy do skorzystania z opcji ozonowania w naszej firmie z Poznania. Usuwanie zapachów przy użyciu ozonu jest skuteczne, bezpieczne dla ludzi oraz zupełnie nieszkodliwe dla środowiska. Polecamy się do domu i mieszkania, a także do wszystkich innych obiektów i pomieszczeń, wymagających dezynfekcji oraz usunięcia zapachu, który jest nieprzyjemny.